« Úvod | VÝLET S KRAKOVANSKÝMI ... »

UŽ KVETE !

bezová limonáda
Jaro je obdobím, kdy mají zahrádkáři napilno, ale stojí za to najít si chvilku, využít darů přírody a připravit si třeba
BEZINKOVÝ SIRUP:
Bezový sirup je fajn na osvěžující limonádu, ale dávkujte jej s rozumem. Vyplatí se přistupovat k bezu, jako k léku, protože jedině tak vám může pomoct. S čím? S kašlem, rýmou a při horečce, teplý ve formě čaje podporuje totiž pocení a vykašlávání. Vlažný bezový čaj je močopudný, používá se při nemocech ledvin, cévních onemocněních a také podporuje kojení. Odvar z květů se dá použít jako kloktadlo při bolestech v krku.
Květy obsahují vitamíny C, A, P a skupinu B. Léčivé jsou i listy bezu, které mají údajně protinádorový účinek. Čaj z listů čistí krev, tak si jich pár natrhejte, až půjdete na květy.
Výroba sirupu je hračka a když dodržíte pravidla, vydrží vám uskladněný v lednici klidně do dalšího léta. Beru zpět, nevydrží, ať jej uděláte kolik chcete, stejně se rychle vypije
Na zhruba 2,5 l sirupu potřebujete asi 30 velkých květenství, které operete pod tekoucí vodou a vyženete všechny broučky. Pokud chcete zachovat větší množství pylu a riskovat tím alergickou reakci, stačí nechat v chladu ležet cca 2 hod. – vylezou sami :-)
Svaříte 2 l vody = přivedete k varu a necháte chvíli bublat. Svařenou vodu necháte vychladnout a květenství do ní ponoříte. Celé to dáte luhovat (do chladu) na asi 24 hodin. V této fázi můžete přidat třeba jeden na plátky nakrájený citron s chemicky neošetřenou kůrou, ale není to nutné.
Pak vodu už pěkně bezově ovoněnou slijete přes sítko vyložené gázou/plátýnkem do hrnce. K ovoněné vodě přidáte zhruba 1,8 – 2 kg cukru (krupice, může být i třtinový – sirup bude pak tmavší), šťávu ze 4 pěkných citrónů (lijte taky přes gázu/plátno) a 2 lžíce kyseliny citrónové. Ověřila jsem, že to jde i bez kyseliny citrónové. Občas se některý sirup předčasně zkazí – kvůli absenci kyseliny citrónové? kvůli špinavé sklenici? kvůli netěsnosti? co já vím, ztráty činí tak jednu skleničku na celou dávku.
Pokračujeme dál. Celý lektvar lehce zahřejte na sporáku a míchejte tak, aby se cukr dobře rozpustil. Zahřívejte opravdu lehce tzn. šťávu přivedete z chladného stavu do pokojové teploty (max. 30 st.C). Případnou bílou pěnu na povrchu zkuste sesbírat, ono se vám to stejně důkladně nepovede.
Sirup v tomto stavu liju prostřednictvím cedníku, který ještě vyložím gázou/plátnem do čistých v myčce mytých sklenic – teplota v myčce zajistí sterilnost, jinak steriluji při 100 st.C v troubě na plechu s trochou vody.
Na vršek sirupu možno kápnout pár kapiček tvrdého alkoholu (vodka, slivovice) a to stejné i do víčka. Uzavřu a sklenice přesouvám do lednice/sklepa. Výroba sirupu ukončena.
Se sirupovým tancem v kuchyni se musíte přizpůsobit období kvetení. Bez obvykle začíná kvést koncem května a pokračuje do půlky/konce června – záleží, v jak teplém pásmu naší republiky se zrovna nalézáte. Sbírejte samozřejmě za slunečného dne, ne po dešti. Část si můžete i nasušit, to kvůli zmiňovaným léčivým čajům. Sirup se hodí v létě do osvěžujících nápojů a v zimě do bylinných čajů. Je vhodný i pro děti, těhotné a kojící, přičemž platí staré známe všeho s mírou.

počítadlo.abz.cz

Template By Blogger Templates
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se