« Úvod | VÝLET S KRAKOVANSKÝMI ... »

BŘEZEN V ZAHRADĚ - KONEČNĚ JARO !sněženkyOvocná zahrada

Když opadnou první mrazy a půda začne pomalu rozmrzat, je ten správný čas výsadby ovocný stromků a keřů. Jako první sázíme angrešt a rybíz. Mladé kmeny obílíme a dobře pohnojíme. Starší keře zkontrolujeme a odstraníme napadené pupeny či mírně zkrátíme. Pokud máme kompost či hnlj, pak všechny stromy přihnojíme.
Peckovinové stromy v březnu ještě můžeme roubovat a pomalu začínáme s roubováním jádrovin.

Zkontrolujeme jahodníky. Odstraníme suché listy a opatrně rostliny okopeme a přikryjme vrstvou kravského hnoje a mulče.
Zeleninová zahrádka -

Na začátku března je důležité půdu dobře zkypřit, aby před setbou stihla slehnout. Posléze můžeme začít s výsevem první zeleniny- všechny druhy kořenové zeleniny (mrkev, pastinák, petržel), hlávkový a ledový salát, ředkvičky, jarní česnek, cibule, špenát, kopr, vodnice a rané brambory. V březnu také můžeme začít s pěstováním bylinné zahrádky – zasazujeme bazalku, meduňku, estragon a libeček. Pokud je chladnější počasí, je dobré záhony přikrýt textilií. Pokud jste ještě nevyseli papriky či rajčata, v březnu je ten pravý čas.
Okrasná zahrada

V březnu začínáme s výsevem květin jako jsou petrklíče či chrpy. Přesazujeme trvalky a prostokořenné rostliny.

Prořezáváme keře růží a vysazujeme okrasné opadavé listnáče. Stálé zelené listnaté stromy je vhodné dobře zalít, aby měly po zimě dostatek vláhy.
Zkracujeme a upravujeme zelené ploty. Ideální je i přihnojení.
Péče o trávník

Trávník po zimě očistěte od mechu a starého listí. Posečte a proveďte vertikulaci nebo dobře pohrabejte trávník, tak aby se dobře provzdušnil. Pokud chcete, aby měl pěkně zelenou barvu a dobře se mu dařilo, je dobré ho ještě pohnojit.počítadlo.abz.cz

Template By Blogger Templates
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se